28 Haziran 2017 Çarşamba
Bursa Büyükşehir Belediyesi
/

Ziyaretçiler: 9044639

BURSA KENT KONSEYİ HABERLERİ

KONSEY’DE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ŞİİRLERLE ANILDI

Tarih:19.03.2017 10:06:02

BURSA KENT KONSEYİ ŞAİRLER YAZARLAR ÇALIŞMA GRUBUNCA DÜZENLENEN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMINDA ŞİİRLER ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNDU.

19 MART 2017

BASIN BÜLTENİ

KONSEY’DE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ŞİİRLERLE ANILDI
-BURSA KENT KONSEYİ ŞAİRLER YAZARLAR ÇALIŞMA GRUBUNCA DÜZENLENEN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMINDA ŞİİRLER ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNDU.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu’nun 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü sebebiyle hazırladığı ‘Şiir Defteri’ programı duygusal anlara sahne oldu.

Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu’nun düzenlediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü adlı programa Çalışma Grubu Temsilcisi Faruk Anbarcıoğlu, üyeler ve Bursalı şiir severler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti.

Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Faruk Anbarcıoğlu, Çanakkale destanının senede bir kere 18 Mart tarihinde hatırlanıp sonra unutulacak cinsten bir savaş öyküsü olmadığını ifade etti. Anbarcıoğlu, “Çanakkale, en son teknolojiye sahip metal canavarların topları ve silahları ile mavzerin ve süngünün hazin hikayesidir. Çanakkale, İstanbul düşerse Anadolu yok olur denilen bir savaşın kanlı, hüzünlü ve acıklı bir hikayesidir. Çanakkale bir milletin yeniden küllerinden doğuşunun destanıdır, yeniden var oluşun öyküsüdür. Yokluk ile varlığın savaşıdır. Yüzyıllarca ayakta kalmış bir milletin uyanış destanıdır. Bu savaş babaların ve dedelerin cephelerden geri gelemeyip torunlarının var olma mücadelesi verdiği, tarihe damga vuran bir savaştır” dedi.

Konuşmaların ardından Şairler Yazarlar Çalışma Grubu üyeleri tarafından Çanakkale’ye ait önemli şairlerin eserleri ve kendilerine ait şiirler seslendirildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Bu haber 379 kez okundu...

Anasayfa Haberleri...

Tüm Haberler