22 Temmuz 2017 Cumartesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
/

Ziyaretçiler: 9235420

BURSA KENT KONSEYİ HABERLERİ

KADIN MUHTARLAR BİR ARADA

Tarih:08.12.2011 17:09:30

TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLİŞİNİN 77. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BURSA KENT KONSEYİ, KENTTE GÖREV YAPAN KADIN MUHTARLARI BİR ARAYA GETİRDİ.

 8 ARALIK 2011

BASIN BÜLTENİ

KADIN MUHTARLAR BİR ARADA
- KADIN MUHTARLARDAN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
- TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLİŞİNİN 77. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BURSA KENT KONSEYİ, KENTTE GÖREV YAPAN KADIN MUHTARLARI BİR ARAYA GETİRDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 77. yıldönümü sebebiyle kentte görev yapan kadın muhtarları bir araya getirdi.

Bursa Kent Konseyi ofislerinde gerçekleştirilen buluşmada, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, kadın muhtarlara plaket verdi. Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Hacıoğlu’nun da bulunduğu toplantıda konuşan Pala, Türkiye için önemli bir günde kadın muhtarlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 5 Aralık’ın kadına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 77. yıldönümü olduğunu hatırlatan Pala, “Türkiye’deki değişim ve dönüşümün başlangıcıdır. O zamandan beri ülkemizde önemli gelişmeler geldi. Kadınlarımız sosyal, kültürel, siyasal hayatımızın içerisinde yerlerini almaya başlamıştır. Elbette kadınlar bu sefer farklı sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştır. Bu sıkıntıların çözüme kavuşturulması hepimizin görevidir. Seçilerek işbaşına gelmiş kadın muhtarlarımız da kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Bursa Kent Konseyi olarak kadınlarla ilgili çalışmalara önem veriyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.
Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık ise her sene kadına seçme ve seçilme hakkı verilişini kutladıklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıllarda kadın milletvekilleriyle bir araya geldiklerini hatırlatan Sarıbıyık, bu sene ise kadın muhtarlarla buluştuklarını söyledi.
Muhtarlar Birliği Dernekleri Federasyonu (MUBİDEF) Genel Başkanı Bekir Kahyaoğlu, kadınların ülkenin en sağlam direği olduğunu kaydetti. Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinden bu yana epey yol alındığını ifade eden Kahyaoğlu, kadınların çekingen durmasından dolayı da bunun yeterli olmadığını dile getirdi.
Hüdavendigar Mahallesi Muhtarı Fatma Güler İnan, Kükürtlü Mahallesi Muhtarı Aynur Balkan, Muradiye Mahallesi Muhtarı Vahide Kılıçkaya, Nalbantoğlu Mahallesi Muhtarı Gönül Kurter, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez, Karaağaç Mahallesi Muhtarı Sema Pamukoğlu ve Siteler Mahallesi Muhtarı Selma İncesu, seçim döneminde yaşadıkları tecrübeleri katılımcılarla paylaştı. Kadına en büyük zararın yine kadınlardan geldiğini söyleyen muhtarlar, birbirlerine destek olmaları gerektiğini dile getirerek, Atatürk’ün kadınlara verdiği hakkı da en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Bu haber 3836 kez okundu...

Anasayfa Haberleri...

Tüm Haberler