• 20 Haziran 2019

Haberler

BAŞKAN ALTEPE KENT KONSEYİ GÖNÜLLÜLERİYLE BULUŞTU

Perşembe 23 Şubat 201723 ŞUBAT 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE KENT KONSEYİ GÖNÜLLÜLERİYLE BULUŞTU
-BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ İLE ÇEKİRGE ÇALIŞMA GRUBU’NUN TOPLANTISINA KATILDI.
-ALTEPE, “BURSA, OSMAN GAZİ’NİN, ORHAN GAZİ’NİN, MURAD HÜDAVENDİGAR’IN ŞEHRİDİR. HER KONUDA ÖNCÜ OLMALIYIZ”

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Hasan Çepni ile beraber Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu üyeleri ile bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunların yer aldığı, şehrin manevi değerleri hakkında incelemeler ve toplantılar düzenleyen Çekirge Çalışma Grubuyla bir araya geldi. Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’nde eşlik ettiği buluşmada Altepe, grup üyeleriyle samimi ortamda sohbet etti. Çalışma Grubu Temsilcisi M. Necati Şahin’in faaliyetler hakkında bilgi verdiği ziyarette, önümüzdeki dönemde yapılacak programlara da Başkan Altepe’yi davet etti.

Bursa’nın evliyalar şehri olduğunu söyleyen Başkan Altepe, bu şehrin insanının her alanda örnek ve öncü olması gerektiğini vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak insana yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Altepe, “Şehirleri, caddeleri, binaları güzelleştirebilirsiniz. Ancak insanları etkilemek için yeterli değil. Mevcut avantajlarımızı kullanmalıyız. Türkiye’deki büyük şehirleri gezip Bursa’ya gelenler ‘İyi ki Bursa’ya gelmişiz. Güzel yüzlü insanlar gördük. Medeni bir şehre geldik’ diyor. Geçtiğimiz günlerde 52 ülkeden UNESCO yetkilileri şehrimize geldi. ‘İyi ki Bursa’ya uğramışız’ dediler. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Burası Osman Gazi’nin, Orhan Gazi’nin, Murad Hüdavendigar’ın şehridir. Her konuda öncü olmalıyız” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ