• 05 Aralık 2019

Haberler

BAYAT EKMEKLER YEMEĞE DÖNÜŞÜYOR

Perşembe 28 Mart 201928 MART 2019

BASIN BÜLTENİ

BAYAT EKMEKLER YEMEĞE DÖNÜŞÜYOR

BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, ekmek israfını önlemek için ‘Bayat Ekmek Yemek Yarışması’ düzenliyor.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, ‘Ekmek, Tarlada Çiftçinin Sofrada Senin Emeğin’ sloganı ile düzenlendiği ‘Bayat Ekmek Yemek Yarışması’ ile ekmek israfına dikkat çekmek istiyor. Yarışmanın ilk aşamasında kamuoyunda farkındalık yaratmak ve dikkat çekmek için Bursa’da tanınmış 10 kadın Gastro Akademi’de usta şeflerin eşliğinde bayat ekmeklerden yemek yaptı.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ise, ekmek israfı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini ifade etti. Konunun özellikle kadınları ilgilendirdiğini söyleyen Kocabıyık, “Evde ekmek israfı konusunda en fazla hassasiyet gösterecek olan kadınlardır. Ayrıca toplu yemek yenilen yerlerde ekmek israfı çok daha fazla yapılıyor. Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bizler de bu noktaya dikkat çekmek ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla projeyi hayata geçirdik. Bugün ilk aşamayı tamamladık. İkinci aşamada yarışmamız olacak. Katkı koyan tüm dostlarımıza, çalışmalarımızı destekleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanız Alinur Aktaş’a ve Bursa Kent Konseyi Başkanvekilimiz Şuayip Toprak’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ekmek israfının oldukça büyük boyutlara ulaştığını söyleyen Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, “İsrafa dikkat çekmek için gayret gösteren bütün kadınları tebrik ediyorum” dedi.

Etkinliğin sonunda Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak ve Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık tarafından katkılarından ötürü Gastro Akademi Kurucusu Recep Hakan Ziya’ya, yarışmanın lansmanına katılan iş kadınları Nurcan Özdemir, Ferah Aslanoba ve Aslı Elibol, Gazeteci Huriye Gül Kolaylı, Avukat Sibel Özbudak, Diyetisyen Gözdem Başarır, Milli Sporcu Ayşe Dalgıç, Nilüfer Kadın Korosu Derneği Şefi Aysel Gürel ile Bursa Esnaf Kadınlar Derneği (BEKAYDER) Başkanı Hacer Özyürek’e plaket takdim edildi.

‘Bayat Ekmek Yemek Yarışması’nın son başvuru tarihi 18 Nisan. 20 Nisan günü BUSMEK Ertuğrul Kurs Merkezi’nde yapılacak değerlendirmeler sonucunda ilk üçe girene çeşitli hediyeler verilecek. 

Başvuru için tıklayınız!

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI