• 23 Kasım 2020

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI ÇEPNİ GENÇLERLE BULUŞTU

Cuma 23 Aralık 201623 ARALIK 2015

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI ÇEPNİ GENÇLERLE BULUŞTU
-BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ YENİ DÖNEM İLK YÜRÜTME KURULU TOPLANTISINA KATILAN BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI ÇEPNİ, GENÇLERE TAVSİYELERDE BULUNDU.
-ÇEPNİ, “BURSA KENT KONSEYİ’NDE VE GENÇLİK MECLİSİ’NDE GÖNÜLLÜ OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞANS VE FIRSAT”.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Gençlik Meclisi’nin yeni yürütme kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, önümüzdeki süreçte yapacakları etkinlik ve projeler hakkında tavsiyelerde bulundu.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi yeni dönem ilk yürütme kurulu toplantısı düzenlendi. Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda yapılan toplantıya, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’de katılarak gençlerle buluştu. Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşçı, Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başları’n da katıldığı toplantıda Başkan Hasan Çepni, yeni yürütme kurulunda görev alan gençleri tebrik etti. Bursa Kent Konseyi’nde ve Gençlik Meclisi’nde gönüllü olmanın önemli bir şans ve fırsat olduğunu niteleyen Çepni, Bursa Kent Konseyi’nin yılda 2 binin üzerinde etkinlik yapan Türkiye’nin en güçlü ve en aktif kent konseyi olduğunu söyledi. Çepni, “Bursa Kent Konseyi seçilmiş başkan ve yürütme kurulu, yasada belirlenen kriterlerdeki kurumsal katılımcıları, 4 meclis, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüsü ile Türkiye’nin en büyük kent konseyi konumda. Sizler böyle bir kurumun Gençlik Meclisi’nde görev alıyorsunuz. Gençlik Meclisi’nde çıtayı daha yükseklere taşıyacaksınız. Bizler her zaman sizlerin yanınızda olacağız” dedi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kıvanç Cakalıoğlu ise, bu zaman kadar başarılı çalışmalara imza atan Gençlik Meclisi’nin yeni dönemde de çıtasını daha üst seviyelere çıkaracaklarını söyledi. Gençlik alanında çalışan kurum ve kuruluşlar ile işbirliklerini güçlendireceklerini ifade eden Cakalıoğlu, “Gençleri ilgilendiren her konu ile ilgili muhakkak bir sözümüz olacak. Güzel Bursamız ve şehrimiz için projeler üreteceğiz. Kentine katkı koymak isteyen her genç kardeşimizi Gençlik Meclisi çalışmalarına davet ediyorum” dedi.

Kıvanç Cakalıoğlu’nun başkanlığındaki yeni yönetimde, Abdülkerim Demir, Enes Yenigün, Abdülmelik Sağlam, Bilge Nur Karaali, Enes Kızılbay, Yunus Emre Gönen, Ayşenur Uluer, Engin Kurt, Ahmet Buğra Kara, Ahmet Kahraman, Ogün Şimşek, Musa Hallaç, Elif Nur Öztürk, Abdülkadir Taşcı, Murat Tavman, Semih Topuz, Elif Yavuz, Elif Özgür, Esra Nur Demir, Mustafa Yaman, Burak Şakir Dalbudak, Didar Derkarov, Gürkan Baydar ve Beyza Bulutlar yer aldı

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ