• 18 Haziran 2019

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ ORHANELİ’DE

Salı 25 Nisan 201725 NİSAN 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ ORHANELİ’DE
- BURSA KENT KONSEYİ ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ, ORHANELİ BAŞKÖY’E GİDEREK SU KAYNAKLARININ DURUMUNU YERİNDE İNCELEYEREK RAPOR HAZIRLADILAR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri, Orhaneli Başköy’e giderek su kaynaklarının durumunu yerinde inceleyerek rapor hazırladılar.

Bursa Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri, Orhaneli ilçesi Başköy köyüne giderek su kaynaklarını inceledi. Çalışma Grubu Temsilcisi Ayhan Sarıbıyık, Başköy bölgesinin zengin su kaynaklarına hakim olduğunu, hayvancılık, sebze ve meyve üzerine tarım yapıldığını söyledi. Ayrıca köyün Hollanda’ya çiçek tohumu ihraç ettiğini de belirten Sarıbıyık, “Dağ yöremizin su kaynakları, yer altı ve yer üstü akış düzeyleri, mermer ocaklarının çıkarılma kot seviyeleri muhakkak Büyükşehir Belediyesi tarafından kontrol edilmelidir. Krom maden sahası olan Ömeraltı Köyü ve Osmaniye Köyü acilen denetlenmelidir. Bursa Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu olarak her türlü yardıma hazırız” dedi.

22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla köyün su varlıkları ve korunması konularında köylüleri bilgilendirdiklerini de anlatan Sarıbıyık, mermer ocakları havzalarının da kontrol edildiğini aktardı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ