• 26 Kasım 2020

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ RİZELİLER DERNEĞİ’NE KONUK OLDU

Salı 24 Ocak 201724 OCAK 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ RİZELİLER DERNEĞİ’NE KONUK OLDU
-BURSA KENT KONSEYİ HEMŞEHRİ DERNEKLERİ ÇALIŞMA GRUBU’NUN DÜZENLEDİĞİ ‘KENT KÜLTÜRÜ VE KENTLİLİK BİLİNCİ’ PROGRAMINA BU AY BURSA RİZELİLER DERNEĞİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, 2016’da 2000’in üzerinde faaliyete ev sahipliği yaptıklarını belirterek, 2017’de de Bursa Kent Konseyi ailesinin topluma faydalı işler yapmayı sürdüreceğini ifade etti.

Bursa Kent Konseyi Hemşehri Dernekleri Çalışma Grubu’nun düzenlediği ‘Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci’ programına bu ay Bursa Rizeliler Derneği ev sahipliği yaptı. Programa, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Eski Milletvekili Hayrettin Çakmak, Bursa Rizeliler Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu, Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, ‘Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci’ programına ev sahipliği yapan Bursa Rizeliler Derneği’ne teşekkür etti. Şehrin yerel parlamentosu gibi çalışan Bursa Kent Konseyi’nin şehrin tüm dinamikleriyle birlikte hareket ettiğini söyleyen Başkan Hasan Çepni, Türkiye’ye rol model olmuş bir yapıya sahip olduğunu belirtti. 430 kurum ve kuruluşun üye olduğunu hatırlatan Çepni, “Bursa, Osmanlı’nın kurulduğu çınar gibi şehirdir. İnsanların bu çınarın dallarına tutunarak birçok yere gitmiş ve daha sonra tekrar geri gelmiştir. Hepimizin kadim medeniyetin bekçileriyiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik tesis etmek bakımından her türlü çabayı göstereceğiz. Bursa bunun rol modeli olmalıdır. Geçtiğimiz sene ‘Kentlilik Bilinci Sempozyumu’ düzenledik. 60’a yakın üniversiten katılım oldu. Çıkan sonuçların uygulaması sahada olacaktır” dedi.
Hemşehri Dernekleri Çalışma Grubu’nun vasıtasıyla da derneklere tek tek ulaşmaya başladıklarını anlatan Çepni, yaşadığımız şehirde ortak akıl oluşturarak hizmet etmeyi amaçladıklarını dile getirdi. Derneklerin şehirlere değer katan yapılar olduğunu ifade eden Çepni, “Ülkemiz de şehirlerimiz gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yaptı. Dünya tekrar bu topraklarda yaşayan milletin şahlanışına şahitlik ediyor. Bu kadar hainliğe rağmen milletin dik durmasını dünya hayranlıkla izliyor. Genelden yerele birlik ve beraberliği devam ettireceğiz. Bursa Kent Konseyi ailesi olarak topluma faydalı işleri sürdüreceğiz. Ayda 200 programa imza atan yapıya ulaştık. 2016’da 2000 üzerinde faaliyete ev sahipliği yaptık. Bursa olarak zoru başarmayı sürdüreceğiz. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Beraberliğimizin devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Bursa Rizeliler Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu ise, Bursa Kent Konseyi’ni ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Bursa için yapılan her çalışmada ellerinden gelen katkıyı sunmaya çalıştıklarını belirten Ofluoğlu, doğduğun yerin yanında doyduğun yerin de kendileri için önemli olduğunu dile getirdi.

Bursa Eski Milletvekili Hayrettin Çakmak ise 2016’da Bursa Kent Konseyi’nin en güzel hareketinin 15 Temmuz sonrası yaptığı basın açıklaması, bayrak yürüyüşü ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurmuş olduğu ‘Birlik ve Beraberlik Sofrası’ olduğunu dile getirerek başarılarının devamını diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ