• 19 Nisan 2019

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ ZAFER BAYRAMI ÇOŞKUSU

Perşembe 30 Ağustos 2018-Büyük çoşkuya Bursa Kent Konseyi (BKK) gönüllüleri ortak oldu.
-Bursa Kent Konseyi (BKK), 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 96. yılında, Valiliğimizin düzenlediği törenle coşkuya ortak oldu.

BURSA – 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Valiliğimiz tarafından organize edilen törene Bursa Kent Konseyii üyeleri de katıldı.

Bursa’daki etkinlikler, ilk olarak Heykel’deki Atatürk anıtı önünde başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve protokol üyeleri, Atatürk anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Protokol üyeleri, daha sonra yine Heykel’de bulunan tarihi valilik binasına geçti. Burada ise Bursa Vali Vekili Abidin Ünsal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tebrikleri kabul etti. Başkan Aktaş ve Vali Vekili Ünsal, ‘valilikteki kabulün ardından’ tören aracına binerek, asker-protokol ve vatandaşların bayramını kutladı. Etkinlikler, protokolün halkı selamlamasının ardından yine Heykel’deki Atatürk anıtı önünde kurulan platformda devam etti. Burada yapılan törende, TOFAŞ Fen Lisesi öğrencileri Muhammed Fahri Ünlü ile Seray Tenur, günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu. Osmangazi Belediyesi halk oyunları ekipleri, aynı program kapsamında sahne alarak gösteriler yaptı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Atatürk Caddesi’nde yapılan kortej geçişiyle son buldu.

Atatürk anıtı önünde yapılan törenlerde ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla ilgili mesajı okundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI