• 28 Ekim 2020

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDE ATATÜRK ŞİİRLERLE ANILDI

Pazartesi 13 Kasım 201713 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDE ATATÜRK ŞİİRLERLE ANILDI
-BURSA KENT KONSEYİ ŞAİRLER YAZARLAR ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘ATATÜRK’Ü ANMA KONULU’ ŞİİR DİNLETİSİNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu tarafından düzenlenen programda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 79. yılında şiirlerle anıldı.

 Şairleri ve yazarları bir araya getirerek, toplumsal ve kültürel konularda katkıda bulunmayı amaçlayan Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu, ’10 Kasım Atatürk’ü Anma’ konulu şiir dinletisi düzenledi. Bursa Kent Konseyi Koza Salon’daki programda konuşan Bursa Kent Konseyi Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Faruk Anbarcıoğlu, ‘Büyük İnsan’ ve ‘Büyük Önder’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü olduğunu söyledi. Atatürk’ün hayatından kesitler sunan Anbarcıoğlu, “Bursa Kent Konseyi Şairler Yazar Çalışma Grubu olarak böyle önemli bir günde yüreklerimizdeki sevgi ile Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını anıyoruz” dedi.

Duygusal anların yaşandığı programda Şairler Yazarlar Çalışma Grubu üyeleri tek tek sahne alarak mısraları Atatürk ve silah arkadaşları için okudu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ