• 09 Ağustos 2020

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN 24 KASIM’DA ANLAMLI ETKİNLİK

Cuma 24 Kasım 201724 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN 24 KASIM’DA ANLAMLI ETKİNLİK

-BURSA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE HACI MEHMET ZORLU ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ’NDE ÖZEL BİR PROGRAM DÜZENLENDİ.


BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki öğretmenlerle bir araya geldi.


24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Günü’nde Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programa Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Mecbure Altun, Okul Müdürü Ümit Kılıç, Kadın Meclisi üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Programın açılışında konuşan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, ”Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, terör saldırılara maruz kalarak vatanı uğruna şehit olup, ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ise öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi için öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade eden Kocabıyık, emekli ve aktif olarak görev yapan tüm öğretmenlere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat dilediğini sözlerine ekledi.

Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde görev yapan öğretmenlere karanfil dağıtıldıktan sonra Bursa Kent Konseyi’nin bir başka çalışması olan ‘Griye Veda Renlere Merhaba’ projesinin 62. sergisi kurdela kesilerek açıldı. 7. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali kapsamında sergilenen Hayri Yıldırım’ın ‘Köprüde Yaşatılan Tarih’ ve Mehmet Ali Küllü’nün ‘Penceremden’ fotoğrafları, Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ne bağışlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ