• 20 Temmuz 2019

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN İL MÜFTÜLÜĞܒNE ZİYARET

Perşembe 26 Ocak 201726 OCAK 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN İL MÜFTÜLÜĞÜ’NE ZİYARET
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ, BAŞKAN YARDIMCISI LÜTFİ TAŞCI, YEREL GÜNDEM ŞUBE MÜDÜRÜ MAHMUT TURUNÇ VE GENEL SEKRETER MURAT BAŞLAR İLE BİRLİKTE BURSA İL MÜFTÜSÜ İZANİ TURAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, İl Müftüsü İzani Turan’ı makamında ziyaret ederek kent konseyi yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı, Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç ve Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar ile birlikte Bursa İl Müftüsü İzani Turan’ı makamında ziyaret etti.
Kent konseylerinin kanunlarla belirlenen görev ve yetkileri hakkında bilgi veren Başkan Çepni, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin, üniversitelerin, muhtarların kent konseyinin üyesi olduğunu hatırlattı. Bursa Kent Konseyi’nin her görüşten insanın yer bulabildiği bir çatı kuruluşu olduğunu söyleyen Çepni, ‘Bursa Konuşuyor’ toplantılarında şehri ilgilendiren konuları ele alarak çıkan sonuçları Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne konuşulmak üzere gönderdiklerini anlattı. 24 kişilik yürütme kurulu üyesi, 4 meclis ve 30 çalışma grubuyla Türkiye’ye örnek bire yapıya sahip olduklarını belirten Çepni, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de sosyal çalışmalara büyük önem veriyor. Bursa Kent Konseyi’ni her anlamda destekliyor. Bizler de aldığımız bu güçle şehri ve topluma faydalı işlere imza atıyoruz. Dezavantajlı gruplardan Suriyeli kardeşlerimize kadar her kesime ulaşıyoruz. Ayda 200’ün üzerinde faaliyet yapıyoruz. 2016’da 2000’in üzerinde çalışma yaptık. Bu işlerimizi gönüllülük esasıyla yürütüyoruz. İl Müftülüğü ile de ortak çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ