• 18 Haziran 2019

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN ‘SEVGİ VE BARIŞ’ TEMALI SERGİ

Cuma 10 Şubat 201710 ŞUBAT 2017

BASIN BÜLTENİ
BURSA KENT KONSEYİ’NDEN ‘SEVGİ VE BARIŞ’ TEMALI SERGİ
-BURSA KENT KONSEYİ RESSAMLAR ÇALIŞMA GRUBU, ‘SEVGİ VE BARIŞ’ TEMALI RESİM SERGİSİNİ MERİNOS AKKM’DE İZLENİME SUNDU.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu üyeleri, günümüzde insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu sevgi ve barış kavramlarını tuvallere yansıttı.

Türkiye’nin en aktif kent konseyi olan Bursa Kent Konseyi, kültürden sanata her alanda gönüllülük esasıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ressamlar Çalışma Grubu üyeleri de ‘Sevgi ve Barış’ temalı resim çalışmalarını, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenen sergide izlenime sundu. 26 gönüllü sanatçının toplam 36 eserinin yer aldığı serginin açılışına, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Bursa Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi M. Necati Şahin, Serap Özbay ve Hasan Özyıldırım, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ile sanatseverler katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, sanat için güzel bir günde bir araya geldiklerini söyledi. Ressamların değerli eserlerini Bursalıların izlenimine sunduklarını belirten Başkan Hasan Çepni, gönüllü katılımcıların destekleriyle yılda 2 binin üzerinde faaliyet yaptıklarını, Ressamlar Çalışma Grubu’nun da önemli işlere imza attığını ifade etti. Çepni, “Ressamlar Çalışma Grubu üyelerine ve temsilcisi Ümran Topsakal’a çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Sevgi ve barış gibi anlamlı konular üzerine yaptıkları çalışmaların sergisini açıyoruz. 26 sanatçının 36 çalışmasını sergiliyoruz. Önümüzdeki günlerde belirli günlerde Ressamlar Çalışma Grubu’nun faaliyetleri olacaktır. Tüm hemşerilerimizi sergimizi gezmeye davet ediyorum” dedi.
Konuşmanın ardından kurdele kesimiyle sergi ziyarete açıldı. Sergi, 16 Şubat Perşembe gününe kadar Merinos AKKM Orhangazi Salonu Sergi Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Sergide, Sevgi Bulut, Semiha Güneş, Nurdan Düzgündikiş, Belma Sağlam, Gülnur Akın, Güler Ganiz, Perihan Uzunlar, Ümran Topsakal, Necla Özalan, Necla Molla, Ramazan Alper, Nevzat Çiçek, Solmaz Kurt, Ahmet Kuşoğulları, Mukaddes Sezer, Zeynep Yılmaz, Necmiye Beki, Gürsel Erden, Zafer Özenbaş, Filiz Angıç, Feryal Şimşek, Nefize Gökalp, Necla Karaaslan, Kamuran Yazan, Zehra Balpınar ve Yasemin Gümüş’ün eserleri yer almaktadır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ