• 18 Haziran 2019

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN VALİ KÜÇÜK’E ZİYARET

Çarşamba 10 Mayıs 201710 MAYIS 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN VALİ KÜÇÜK’E ZİYARET
-BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ VE MECLİS BAŞKANLARI, BURSA VALİSİ İZZETTİN KÜÇÜK’Ü ZİYARET ETTİ.

BURSA – Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve gönüllüleri ağırladı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Heykel’de bulunan Tarihi Valilik Binası’nda Vali İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Lütfi Taşcı, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Hızırofluoğlu, Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, Gençlik Meclisi Başkanı Kıvanç Cakalıoğlu ve Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez’in hazır bulunduğu ziyarette Başkan Çepni, kent konseyinin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Bursa Kent Konseyi’nin şehrin çatı kuruluşu olduğunu ifade eden Çepni, 450’ye yakın kurum ve kuruluşun kent konseyine üye olduğunu ifade etti. Bursa Kent Konseyi bünyesinde 30 çalışma grubunun yanında Kadın, Gençlik, Çocuk ve Engelliler Meclisi bulunduğunu anlatan Çepni, “Bursa’da yaşayan herkese hitap etmeye çalışıyoruz. 17 ilçeden 111 muhtar da konseyimizin üyesidir. Ayrıca tüm Bursalılar ilgi duyduğu alanda çalışma gruplarına veya meclislere rahatlıkla katılabilir ve Bursa Kent Konseyi ailesinin üyesi olabilir” dedi.
Bursa Kent Konseyi’nin yılda 2000 faaliyet yapabilecek güce ulaştığını vurgulayan Çepni, “Ortalama haftada 50-60 etkinliğimiz oluyor. Ayda 200 civarında programa imza atıyoruz. Kültürden sanata, tarihten edebiyata, müzikten sağlığa her alanında projeleri hayata geçiriyoruz. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali, Bursa Ulusal Kültür Sanat Festivali gibi önemli projeleri Bursamıza kazandırdık. ‘Doğumuna Sahip Çık’ projesi ile normal doğumu teşvik edici çalışmalar gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye’de Bursa Kent Konseyi’nin ayrı bir yeri olduğunu, bu kadar aktif bir şekilde çalışan başka kent konseyi olmadığını söyledi. Vali Küçük, emeklerinden ötürü Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve gönüllülere teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Vali Küçük’e plaket ve Bursa Kent Konseyi yayınlarından set hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ