• 31 Mayıs 2020

Haberler

BURSAFOTOFEST FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Çarşamba 09 Kasım 2016 09 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

BURSAFOTOFEST FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
- BU SENE 6.’SI YAPILAN BURSAFOTOFEST KAPSAMINDA AÇILAN FOTOĞRAF SERGİSİ, BAŞTA ÖĞRENCİLER OLMAK ÜZERE HER KESİM TARAFINDAN ZİYARET EDİLİYOR.

BURSA – Türkiye’nin ilk fotoğraf festivali olan ve bu sene 6’ncısı yapılan BursaFotoFest kapsamında hazırlanan fotoğraf sergisi, öğrencilerden ve vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (Bufsad) işbirliğiyle ‘Kent Diyalogları’ temasıyla düzenlenen 6. BursaFotoFest, fotoğraf meraklılarını usta isimlerle buluştururken, aynı zamanda Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuar Alanı’nda oluşturulan fotoğraf sergisiyle Bursalılara da görsel şölen yaşatıyor. 8 ülkeden yerli ve yabancı 130 fotoğraf sanatçısının 67 sergisi ve binlerce fotoğraf karesinden oluşan fotoğraf sergisi, başta öğrenciler olmak üzere her kesimden büyük ilgi görüyor. Her gün farklı farklı eğitim kurumlarının ziyaret ettiği sergi, birbirinden önemli isimlerin değerli çalışmalarını barındırıyor. Merak ettikleri soruları fotoğraf sanatçılarına sorma imkanı bulan öğrenciler, festival anısına kitapçık ve broşürleri imzalatıyor. Sergide yer alan 15 Temmuz Milli İrade Destanı Fotoğraf Sergisi de ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.
Merinos AKKM Fuar alanındaki fotoğraf sergisi, 14 Kasım tarihine kadar her gün saat 10.00-22.00 arasında ziyarete açık kalacaktır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ