• 31 Mayıs 2020

Haberler

BURSAFOTOFEST'TE SEMİNER VE FİLM GÖSTERİLERİ

Perşembe 10 Kasım 201610 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

BURSAFOTOFEST’TE SEMİNER VE FİLM GÖSTERİLERİ
- BU SENE ‘KENT DİYALOGLARI’ TEMASIYLA 6.’SI YAPILAN BURSAFOTOFEST, SEMİNER VE FİLM GÖSTERİMİ PROGRAMLARIYLA USTA İSİMLERİ FOTOĞRAF TUTKUNLARIYLA BULUŞTURARAK BİREBİR GÖRÜŞME İMKANI SUNUYOR.

BURSA – Türkiye’nin ilk fotoğraf festivali olan BursaFotoFest, seminer ve film gösterimi programlarıyla fotoğraf sanatına ilgi duyanları usta isimlerle buluşturarak birebir görüşme imkanı sunuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (Bufsad) işbirliğiyle bu sene ‘Kent Diyalogları’ temasıyla 6.’sı düzenlenen BursaFotoFest, seminer ve film gösterileriyle devam ediyor. Fotoğrafa ilgi duyanları usta isimlerle seminer programlarında buluşturan BursaFotoFest, sanat üzerine konuları hem birinci ağızdan duymalarına hem de birebir görüşme fırsatı bulmalarına imkan veriyor. Seminerlere katılanlar önemli eserlerin hikayelerini bilinmeyen yönleriyle dinleme fırsatı buluyor.
Seminer programlarında Alberto Modiano ‘Osmanlı’da fotoğraf’, Engin Güneysu ‘Mobil fotoğrafın altın çağı’, Nevzat Çakır ‘Fotoğraf ve edebiyat ilişkisi’, Özel Karadeniz ‘evbenimbenimevim’, Barış Karamuço ‘Mekansal belleğin fotoğrafta temsili’, Hasan Şenyüksel ‘Avrupa’nın ötekisi Türkiye’nin fotoğrafta Avrupa serüveni’ konularında bilgi paylaşımında bulunuyor. Ayrıca ‘Bufsad’ın 30. Yılı’ ve ‘Festival değerlendirmesi’ konulu seminer programları da yapılıyor.
BursaFotoFest kapsamında ayrıca Emre Bostanoğlu’nun ‘Sille’, İmren Doğan-Mehmet Pınar’ın ‘Anadolu’da üç kardeş’, Murat Bakmaz’ın ‘Yeditepe İstanbul’, Murat Yılmaz’ın ‘Komşu’ isimli filmleri festival boyunca gösteriliyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ