• 26 Kasım 2020

Haberler

ENGELLİLER TİYATRO OYUNUNDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Pazartesi 10 Aralık 201810 ARALIK 2018

BASIN BÜLTENİ

ENGELLİLER TİYATRO OYUNUNDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen tiyatro atölyesine katılan engelli bireyler, Tayyare Kültür Merkezi’nde ‘Güllü Gelin’ adlı oyunu sahneye koydu.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Meclisi tarafından ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinlikleri kapsamında engelli bireylerin sahnelediği ‘Güllü Gelin’ adlı oyun büyük beğeni topladı. Hasan Kallimci’nin yazdığı, Fatih Kasap’ın yönettiği oyunu çok sayıda vatandaşla birlikte, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar ve Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, engelleri aşmanın bir inanç meselesi olduğunu söyledi. İnanıldığı zaman her türlü zorluklarla baş edebileceğini dile getiren Sönmez, “Başarmanın önünde engel yoktur. Bugün sergiledikleri oyun ve gösterdikleri başarı ile bizleri gururlandıran engelli kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak ise, Engelliler Meclisi üyelerine teşekkür etti.

Programın sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez tarafından Yazar Hasan Kallimci’ye, Bursa Kent Konseyi Başkanvekili Şuayip Toprak tarafından ise Yönetmen Fatih Kasap’a adlarına düzenlenmiş fidan dikimi sertifikası verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI