• 31 Mayıs 2020

Haberler

“GÖK, KUBBE / BOŞLUK MİMAR SİNAN FOTOĞRAF SERGİSİ

Cumartesi 14 Ocak 201714 OCAK 2017

BASIN BÜLTENİ

“GÖK, KUBBE / BOŞLUK MİMAR SİNAN FOTOĞRAF SERGİSİ
-BURSAFOTOFEST KÜRATÖRÜ KAMİL FIRAT’IN KİŞİSEL SERGİSİ OLAN “GÖK, KUBBE / BOŞLUK MİMAR SİNAN”, BURSA KENT KONSEYİ FOTOĞRAF ÇALIŞMA GRUBU’NUN ORGANİZASYONU İİE 18 OCAK GÜNÜ BURSALI FOTOĞRAF SEVERLERLE BULUŞUYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Fotoğraf Çalışma Grubu’nun organizasyonu ile Kamil Fırat’ın “Gök, Kubbe / Boşluk Mimar Sinan” adlı kişisel sergisi Bursalı fotoğraf severlerin izlenimine sunulacak.

BursaFotoFest Küratörü Kamil fırat’ın kişisel sergisi olan “Gök, Kubbe / Boşluk Mimar Sinan” Bursa Kent Konseyi Fotoğraf Çalışma Grubu’nun organizasyonu ile 18 Ocak Çarşamba günü saat 18.00’de Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Müzeyyen Senar Sergi Salonu’nda kapılarını fotoğraf tutkunları için açıyor. 30 ana fotoğraf ve 60’ı aşkın yardımcı fotoğraftan oluşan sergi Mimar Sinan’ın çıraklık, kalfalık ve ustalık eserleri olan Şehzadebaşı, Süleymaniye ve Selimiye camilerini kapsıyor.

Kamil Fırat kimdir?
Kamil Fırat, 1959 yılında İstanbul doğdu. Yurtiçi ve yurtdışında kişisel sergiler açtı. Fotoğrafları Belçika Anvers Fotoğraf Müzesi ve Almanya Bochum Müzesi koleksiyonlarına alındı. “Atlar”, “Kırkpınar Yağlı Güreşleri”, “Kapadokya”, “Özne-Hilmi Yavuz” adlı kitapları yayımlandı. Adatepe Taşmektep kurucuları arasında yer aldı. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali’nin küratörü olan (BursaFotoFest) Fırat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ