• 19 Temmuz 2019

Haberler

GÖNÜLLÜ ÇEVRECİLERDEN SOĞUKPINAR-KETENLİ BÖLGELERİNE İNCELEME

Çarşamba 16 Kasım 201616 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

GÖNÜLLÜ ÇEVRECİLERDEN SOĞUKPINAR-KETENLİ BÖLGELERİNE İNCELEME
- BURSA KENT KONSEYİ ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ, OSMANGAZİ İLÇESİ SOĞUKPINAR VE KETENLİ BÖLGELERİNE İNCELEME GEZİLERİ DÜZENLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri, Osmangazi ilçesi Soğukpınar ve Ketenli bölgelerine inceleme gezileri düzenleyerek yetkili makamlara ulaştırılmak üzere gördükleri eksikleri rapor haline getirdi.

Bursa Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri, Osmangazi ilçesi Soğukpınar ve Ketenli bölgelerine inceleme gezileri düzenledi. Gördükleri eksiklikleri rapor haline getirdiklerini söyleyen Çevre Çalışma Grubu Temsilcisi Ayhan Sarıbıyık, volfram madeni çalışmaları için maden çıkarılacak alanın su toplama havzası olduğunu, civardaki köylere su taşıyıcı ve su borularının bulunduğunu anlatarak, alanın maden çalışması sahasına uygun olmadığına dikkat çekti. Bu bölgede turizmle ilgili çalışma yapılmasının daha uygun olacağını anlatan Sarıbıyık, madenle ilgili çalışmaları sırasında kamyon ve hafriyatın bölgeye zarar vereceğini belirten Sarıbıyık, “Ketenli Yaylası’nda maden çıkarılacak alan da su havzaları alanı içinde bulunuyor. Kocayayla’da yapılan su göleti çalışmalarını, Soğukpınar, Karaislah, Güneybayır ve Güneybudak köylerinin su toplama havzasını inceledik. Bölge ormanlarla ve bitki örtüsüyle kaplı. Öte yandan Doğancı Barajı’nın su seviyesinin oldukça düşük olduğunu gördük. Bölgedeki su havzaları korunursa baraja daha çok su akışı olacaktır” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ