• 20 Haziran 2019

Haberler

KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ ANNELERİ UNUTMADI

Pazartesi 15 Mayıs 201715 MAYIS 2017

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ ANNELERİ UNUTMADI
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, ANNELER GÜNÜ DOLAYISIYLA MERİNOS AKKM’DE KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Anneler Günü münasebetiyle engelli bireyleri ve annelerini kahvaltı programında bir araya getirdi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Anneler Günü dolayısıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Muradiye Salonu’nda kahvaltı programı düzenledi. Programa Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Murat Başlar, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ile engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, hayattaki en önemli varlığımız olan annelerimizi hatırlamak adına programın düzenlendiğini söyledi. Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Hasan Çepni, söylenen tüm güzel sözlerin anne hakkını ödemeye yetmeyeceğini ifade etti. Hayatlarının en güzel dönemlerini evlatlarını yetiştirmek için harcayan annelerin evlatları için önce bedenlerini sonra da yaşamlarını siper ettiğini dile getiren Çepni, “Bunların karşılığında sembolik olarak ‘Anneler Günü kutlu olsun’ demek doğru değil. Bizler her zaman annemizi hatırlamalıyız. Peygamberimizin dediği gibi ‘Cennet anaların ayakları altındadır’. Ulaşılabilecek en üst noktanın annelere ait olduğunu ifade etmiştir. Anneler bizim en değerli varlıklarımızdır. Kıymetini bilmeliyiz. Şairin dediği gibi, ‘Anne başa taç imiş, her derde deva imiş, bir evlat pir olsa da anneye muhtaç imiş” dedi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, Anneler Günü vesilesiyle programın düzenlenmesini sağlayan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye teşekkür etti. Annelerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini anlatan Sönmez, doğumdan itibaren iyi ve kötü günde annelerin yanımızda olduğunu dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ