• 19 Temmuz 2019

Haberler

KÜLTÜR SANAT FESTİVALİNE OKULLARDAN YOĞUN İLGİ

Perşembe 06 Nisan 201706 NİSAN 2017

BASIN BÜLTENİ

KÜLTÜR SANAT FESTİVALİNE OKULLARDAN YOĞUN İLGİ
-BURSA KENT KONSEYİ TARAFINDAN 05-08 NİSAN 2017 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN ‘2. BURSA ULUSAL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ’NE OKULLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi tarafından 05-08 Nisan tarihleri arasında ‘Geleneksel El Sanatları’ alanında 2. Bursa Ulusal Kültür Sanat Festivali düzenleniyor. Festivali her gün yüzlerce öğrenci ziyaret ediyor.

Bursa Kent Konseyi tarafından 05-08 Nisan tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla ‘Geleneksel El Sanatları’ alanında 2. Bursa Ulusal Kültür Sanat Festivali düzenleniyor. 4 gün boyunca Merinos AKKM Fuar Alanı’nda süren festivalde Ahşap Oyma Sanatı, Bakır Süsleme, Hat Sanatı, İpek İğne Oyası, Keçe Sanatı, Kırkyama, Naht Sanatı, Rölyef, Bıçakçılık ve Yemeni vb. 24 şehirden 75 sanat dalında 110 sanatçıya ait binlerce eser yer alıyor. Ayrıca 83 stantta usta sanatçılar gün boyu canlı performanslarını sergiliyor.

2. Bursa Ulusal Kültür Sanat Festivali’ne ise okullar yoğun ilgi gösteriyor. Hergün yüzlerce öğrenci festivali ziyaret ederek geleneksel el sanatları hakkında ustalarından bilgiler alıyor. Ayırca ‘Karagöz-Hacivat’ ve ‘İpli Kukla’ gösterilerini izleyerek eğlenceli vakit geçiyor.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Merinos AKKM Fuar Alanı girişinde öğrencileri karşıladı. Öğrenciler ile tek tek ilgilenen Çepni, stantları gezerken miniklere de eşlik etti. Çepni, “2. Ulusal Bursa Kültür Sanat Festivali, kültürel değerlerimizi ön plana çıkartan konseptiyle farklı bir heyecan yaşatıyor. Bu heyecana öğrencilerde ortak oluyor. Hergün yüzlerce öğrenci festivali ziyaret ediyor, usta sanatçıları dinliyor ve unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarını tanıyor. Tüm hemşerilerimizi Cumartesi akşamına kadar Merinos AKKM fuar Alanı’nda açık kalacak olan festivale davet ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ