• 18 Haziran 2019

Haberler

TÜRK MİLLETİ DARBE GİRİŞİMİNİ ENGELLEMİŞTİR

Cuma 14 Temmuz 2017 “TÜRK MİLLETİ DARBE GİRİŞİMİNİ ENGELLEMİŞTİR”

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen, milli birlik ve beraberliğimize kast eden FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde, Bursa Kent Konseyi olarak bu alçak kalkışmayı bir kez daha lanetliyoruz.

15 Temmuz, demokrasiye inancımızı ve bağlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz çok özel bir gün olarak ülke tarihine altın harflerle kazınmıştır.
Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile 7’den 70’e genç-yaşlı demeden meydanlara çıkarak inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbe girişimini engellemiştir.

15 Temmuz gecesi bu vatan hainleri;
-Milletine silah doğrultmuş karşısında kimi buldu ise kurşun sıkmıştır. Masum halkın üzerine tanklar sürerek, insanları ezmekte sakınca görmemiştir.
-Kanunsuz emri uygulamak istemeyen silah arkadaşlarını şehit etmişlerdir.
-Milli iradeyi gasp etmeye kalkmış, ülkenin Başkomutanı olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast tertip etmekte cürretini hadsizliğini bile göstermiştir.

Ve Kurtuluş Savaşı´nda bile dış mihraklar tarafından saldırıya uğramayan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) dahil birçok kamu kurumu bu vatan hainleri tarafından uçak ve helikopterlerle bombalanmıştır.

Geçmişte olduğu gibi bu darbe girişiminde tarih bir kez daha tekerrür etmiştir. Kahraman Ordumuza sızmış bu kalleş, sinsi ve terörist yapılanmanın sırtını bir üst akıla dayadığı anlaşılmıştır.

Hain darbe girişimini önleyen başta silahlı kuvvetlerimizdeki vatanperver komutanlarımız ve askerlerimize, cansiperhane mücadele eden polis teşkilatımıza ve kalkışmaya karşı vücudunu kalkan eden aziz milletimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, 15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz için Allah’tan rahmet, şehit ailelerine başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Hasan ÇEPNİ
Bursa Kent Konseyi Başkanı