• 26 Kasım 2020

Kurumsal

İŞBİRLİĞİ AĞI BÖLGESEL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (İSTANBUL)


KENT KONSEYLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTU

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BÖLGE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye Kent Konseyleri Marmara ve Ege Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı, 14 Kent Konseyi Başkanı ve Genel Sekreteri’nin katılımı ile Marmara Belediyeler Birliği’nin Hızır Çelebi Salonu’nda gerçekleştirildi. Bursa Kent Konseyi’ni İstanbul’da, Genel Sekreter Enes Battal Keskin temsil etti.

Program kapsamında, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Yücel, Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soyugüzel ve Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Binici Kent Konseyleri iletişim ve işbirliği ağı hakkında bilgilendirmede bulundu. Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, “Kentlere sahip çıkılması ve yerel demokrasinin geliştirilmesi konusunda Kent Konseyleri önemli rol oynuyor. Kent Konseyleri arasında Türkiye çapında iletişim ve işbirliği ağı oluşturulması çok önemli. Bu bağlamda Kent Konseyleri arasında gerçekleştirilecek olan bilgi ve deneyim paylaşımları, Kent Konseylerinin sürdürülebilirliğine de önemli katkılar sağlayacaktır. Bursa Kent Konseyi olarak böyle bir süreçte sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve her türlü katkıyı koymaya hazırız” dedi.

Bilgilendirme toplantısına katılan tüm Kent Konseyleri yetkilileri Kent Konseyleri arasında işbirliği ve iletişim ağı kurulması düşüncesini heyecanla karşıladılar.

/ /