• 26 Kasım 2020

Kurumsal

İŞBİRLİĞİ AĞI BÖLGESEL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (KAHRAMANMARAŞ)


KAHRAMANMARAŞ’TA KENT KONSEYLERİ ZİRVESİ

Türkiye Kent Konseyleri Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri bilgilendirme toplantısı, kent konseyleri temsilcilerini Kahramanmaraş’ta bir araya getirdi.

Kahramanmaraş Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Bursa Kent Konseyi’ni Genel Sekreter Enes Battal Keskin temsil etti. Toplantıda Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinden gelen katılımcılara, ‘Kent Konseyleri Arasında İletişim ve İşbirliği Ağı Kurulması’ konusunda yapılan çalışmalar anlatıldı. Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan ve Kahramanmaraş Belediyesi Başkanı Mustafa Poyraz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda Türkiye’de kent konseyleri arasında iletişim ağı oluşturulması gerektiğini vurgulayan Enes Battal Keskin, “1995’den beri çalışmalarını kesintisiz sürdüren Bursa Kent Konseyi, bilgi ve deneyim birikiminin diğer kent konseyleriyle de paylaşılması için bu süreçte aktif rol üstlenme sorumluluğunu taşıyor. Bursa Kent Konseyi her kentin özgün yapısına göre kent konseylerinin şekillenmesini ve konseylerin işlevselliğinin arttırılabilmesi için objektif yapılanmayı önemsiyor” diye konuştu.

Keskin, kent konseyleri arasında iletişim ve işbirliği ağı oluşturulmasının da bu hedefe ulaşmada önemli bir işlev göreceğini sözlerine ekledi.

/