• 26 Kasım 2020

Kurumsal

İŞBİRLİĞİ AĞI BÖLGESEL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI (KIRŞEHİR)


KENT KONSEYLERİ KIRŞEHİR BULUŞMASI

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ BÖLGESEL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KIRŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLİRKEN, TOPLANTIYA BURSA KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERİ ENES BATTAL KESKİN DE KATILDI.

Türkiye Kent Konseyleri İç Anadolu Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı, kent konseylerinin başkan ve genel sekreterlerinin katılımı ile Kırşehir’de gerçekleştirildi. Kırşehir Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Bursa Kent Konseyi’ni Genel Sekreter Enes Battal Keskin temsil etti.

Toplantıda İç Anadolu Bölgesi’nden gelen katılımcılara, Türkiye Kent Konseyleri İletişim ve İşbirliği Ağı ile ilgili hazırlık çalışmaları başta olmak üzere süreç hakkında bilgiler verildi. Toplantıya, Kırşehir, Kırıkkale, Karaman, Çankırı, Kayseri, Nevşehir, Yalova, Kocaeli, Çanakkale, Bursa ve Gaziantep illerinin kent konseyi başkanları ve genel sekreterleri katıldı. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve aynı zamanda Kırşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olan Müfit Göçen ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi de toplantıda hazır bulundu.
Kent Konseyleri İletişim ve İşbirliği Ağı oluşturulma süreci hakkında bilgi veren Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, “Türkiye’de yerel demokrasinin en güçlü mekanizmalarından biri olarak kurulan kent konseyleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımı önem taşımaktadır. Bursa Kent Konseyi ‘Türkiye Kent Konseyleri Bursa Buluşması’nı organize ederek kent konseyleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımının yolunu açmıştır. Bursa Kent Konseyi olarak böyle bir süreçte sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve her türlü katkıyı koymaya hazırız” dedi.

Marmara, Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerindeki konseylerden sonra İç Anadolu Bölgesi’ndeki kent konseylerinin de iletişim ve işbirliği ağına dahil olduklarını vurgulayan Keskin, kent konseylerinin kapasitelerinin gelişmesine ve işlevselliğinin arttırılmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

/