Bursa Gençlik Şenliği

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği birbirinden özel etkinliklerle milli bayramların ruhuna yakışır bir şekilde 3 gün boyunca kutlandı. “Gençler Işığında Gülümsüyor” sloganıyla düzenlenen ‘Bursa Gençlik Şenliği’nin ana mekanı ise Hüdavendigar Kent Parkı oldu. Bursa Kent Konseyi tarafından tasarlanan ‘Fikir Duvarı’na yoğun ilgi gösteren Bursalılar, kentimiz ile ilgili öneri, görüş ve taleplerini tek tek yazdı.

‘Bursa Gençlik Şenliği’ kapsamında Bursa Kent Konseyi ve Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü işbirliği ile ’19 Mayıs’ temalı resim yarışması düzenlendi. 108 kişinin katıldığı resim yarışmasında ilk 3’e Gonca Tuncay, Deniz Tahtalı ve Sıla Akışık girdi. İkincilik ödülü Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanı Hakan Tanrıöver tarafından verildi. Kazanan diğer yarışmacılara ödülleri Bursa Kent Konseyi’nde takdim edilecek.

Gençliğin en büyük bayramı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamındaki ‘Bursa Gençlik Şöleni’ni, gençlerin fikirlerini alarak ve katılımcı süreçlerin işletilmesini destekleyerek düzenlediği için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’e, Bursa Kent Konseyi tarafından; Bursalı Gençler, Topluluklar ve Platformlar Adına “En Genç Dostu Belediye Başkanı” plaketi verilerek, kendisine ve ekibine teşekkür edildi.