Çocuklar, enerji verimliliğini yansıttı

19 AĞUSTOS 2021

BASIN BÜLTENİ

Çocuklar, enerji verimliliğini yansıttı

BURSA – Bursa Kent Konseyi ve Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Çocuk ve Engelliler Meclisi üyeleri, elektrik trafosunun duvarını enerji verimliliğine dikkat çekmek için boyadı.

UEDAŞ’ın 2017 yılında hayata geçirdiği Trafolar Konuşuyor, bu kez enerji verimliliği ve tasarrufu için farkındalık oluşturdu. Bursa Kent Konseyi ile işbirliği sağlanan projede Çocuk ve Engelliler Meclisi üyeleri, enerji verimliliğini anlatan mesajları trafoya resmetti. Çocukların bazen boya fırçası bazen de elleriyle yaptığı boyama, renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, ‘Bir farkındalık oluşturmak için çocuk ve engelli meclisimizle birlikte trafoyu boyadık. Elde ettiğimiz bu farklı ortamda çocuklarımız çok mutlu etti. Evlatlarımızın bu yaptığı şey şehre katkıdır ve ilerleyen yaşlarında bunu hatıralarında dile getirecekler. Katılan herkese çok teşekkür ederim’ dedi.

Proje paydaşlarından UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, ‘Trafolar Konuşuyor projesi kapsamında 55. trafomuzu boyadık. Burada asıl amacımız enerji verimliliği ile ilgili farkındalık yaratmak. Kent Konseyimizin işbirliğiyle çocuk meclisimizdeki çocuklarımız trafoyu boyadı. Enerji verimliliğini onlara da öğretmek adına güzel bir etkinlikte buluştuk’ dedi.

BURSA KENT KONSEYİ
İLETİŞİM VE ORGANİZASYON OFİSİ