• 18 Haziran 2019

Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN MUSİKİ DOLU BİR AKŞAM

Salı 07 Şubat 201707 ŞUBAT 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN MUSİKİ DOLU BİR AKŞAM
-BURSA KENT KONSEYİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ ÇALIŞMA GRUBU, 2017’NİN İLK KONSERİNİ USTA SANATÇI BURHAN DİKENCİK ŞEFLİĞİNDE VERDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, 2017’nin ilk konserinde birbirinde güzel eserleri usta sanatçı Burhan Dikencik’in yönetiminde Bursalı sanatseverler için seslendirdi.

Bursa Kent Konseyi bünyesindeki önemli müzik topluluklarından biri olan Türk Sanat Müziği Çalışma Grubu, 2017’nin ilk konserini Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda verdi. Duayen sanatçı Burhan Dikencik şefliğinde sahne alan gönüllü sanatçıların konserine, Bursalılar ilgi gösterdi. Türk sanat musikisinin en değerleri eserlerini solo ve koro halinde seslendiren solistler, dinleyenlere sanat dolu bir akşam yaşattı. Konserin ilk bölümünü Burhan Dikencik, ikinci bölümünü Bahar Güldüren’in yönettiği konserde, kimi eserlere salonu dolduranlar da eşlik etti. Konserin son bölümünde tüm solistler ve dinleyenler tarafından ‘Memleketim’ şarkısı söylendi.

Konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına Muhsin Özlükurt, Bursa Kent Konseyi Başkanı adına yürütme kurulu üyeleri M. Necati Şahin, Rıdvan Çiçek ve Serap Özbay tarafından şefler Burhan Dikencik ve Bahar Güldüren’e çiçek takdim edildi. Usta sanatçı Dikencik ve gönüllü solistlere verdikleri konserden ötürü teşekkür eden Özlükurt, Bursa Kent Konseyi’nin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle her alanda örnek işlere imza attığını belirtti.
Burhan Dikencik ise Bursa’nın çok önemli seslere sahip olduğunu, ancak sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek kendisinin her zaman bu tür değerlerin yanında olacağını dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ