• 20 Temmuz 2019

Haberler

GEMLİK KENT KONSEYİ’NDE MUKADDES SERİM GÜVEN TAZELEDİ

Perşembe 24 Kasım 201624 KASIM 2016

BASIN BÜLTENİ

GEMLİK KENT KONSEYİ’NDE MUKADDES SERİM GÜVEN TAZELEDİ
-DİVAN BAŞKANLIĞINI BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN ÇEPNİ’NİN ÜSTLENDİĞİ GEMLİK KENT KONSEYİ’NİN İKİNCİ OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’nin Divan başkanlığını üstlendiği Gemlik Kent Konseyi’nin ikinci olağan seçimli genel kurulunda, Meclis üyesi Eczacı Mukaddes Serim yeniden başkanlığa seçildi.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan genel kurul toplantısına, Gemlik Belediye Başkanı Refik yılmaz, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı. Çoğunluğun sağlanmasıyla açılan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan başkanlığına Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Divan üyeliklerine ise Mahmut Turunç ve Zuhal Sevim oybirliğiyle seçildi.

İki yıl içerisinde Gemlik Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler veren Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Gemlik Belediyesi başta olmak üzere ilçenin dinamikleri olan tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte özverili ve örnek çalışmalar ortaya koyduklarını, güzel projeleri yaşama geçirdiklerini ifade etti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kıyı Bölgelerinin Turizme kazandırılması ve planlaması gibi önemli çalışmaların yanı sıra, Uluslararası Gemlik Zeytini Festivallerini, sportif etkinliklerini ve çok sayıda sosyal, sportif ve kültürel çalışmaları Gemlik Kent Konseyi ile birlikte yaptıklarını belirtti. Bursa Kent Konseyinin ardından Bursa’nın en aktif Kent Konseyinin Gemlik Kent Konseyi olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Şeklen değil, fiilen herkesi bu çalışmalara ortak olmaya, destek olmaya davet ediyoruz. 2. Olağan genel kurulumuz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmasında trafik kazasında yaşamını yitiren Bursa Kent Konseyi eski Başkanı Semih Pala’yı da rahmetle anan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ondan aldığı görevi başarıyla yerine getiren Hasan Çepni ve yönetimine de başarılar dileyip, verdikleri destekler adına teşekkür etti.

Gemlik Kent Konseyi Divan Başkanlığı’nı üstlenen Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ise, genel kurulun ilçeye ve şehre hayırlar getirmesini diledi. Gemlik’in, Bursa’nın ve Türkiye’nin önemli yerleşim yerlerinden biri olduğunu ifade eden Çepni, Gemlik’te kent konseyinin her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın bu konuda istekli olması, vatandaşın da sahip çıkması sonucu Gemlik Kent Konseyi’nin güçlü bir yapıya dönüştüğünü ifade eden Çepni, genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.

Gemlik Kent Konseyi başkanlığına tek adayın olduğu kurulda, Mukaddes Serim yapılan açık oylama sonucu oybirliğiyle yeniden başkanlığa seçildi. Yürütme kurulu için yapılan oylamada ise Sevim Koçdemir, İsmail Beki, Necmi Ünlü, Ahmet Çakmak, Ahmet Gazi Memiş, Kenan Karakaş, Halil Gemici, Güliz Çetin, Fehmi Arslan, Ceyhan Türe, Yahya Gümüş ve Erkan Şen seçildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ